Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Ludność rdzenna

Ludność rdzenna

Ludnością rdzenną nazywa się grupę ludności, która zamieszkiwała dany region geograficzny pierwotnie. Inne nazwy ludności rdzennej to ludność tubylcza lub autochtoniczna. Na znaczkach kolekcjonerskich z ludnością rdzenną zobaczyć można pojedyncze osoby lub grupy osób, które charakteryzują się odrębnością językową, kulturową oraz społeczną. Inną cechą wyróżniającą ludność autochtoniczną jest ich historyczna zależność od gospodarki. Zależność ta oparta była w głównej mierze na samowystarczalności, którą obejmowały: rolnictwo, myślistwo, zbieractwo, rybołówstwo czy hodowla.

Znaczki pocztowe z ludnością rdzenną – jak wyglądają jej przedstawiciele

Ludność tubylcza na znaczkach kolekcjonerskich przedstawiana jest najczęściej jako grupa silnie przywiązana do swoich pierwotnych terytoriów oraz form społecznej organizacji, takich jak klany czy plemiona. Znaczki kolekcjonerskie z ludnością rdzenną to doskonała okazja, aby zobaczyć, jak wyglądały stroje ludowe tychże osób, jak spędzały one swój wolny czas, a także jakie miały pomysły na wyrażanie siebie poprzez ozdoby na ciele. Dobrym przykładem mogą być znaczki pocztowe z ludnością rdzenną zamieszkującą Papuę-Nową Gwineę. Na znaczkach z mieszkańcami tego państwa przedstawione są twarze lub poszczególne części ciała ozdobione czarnymi tatuażami mającymi szczególne znaczenie.

Znaczki pocztowe z ludnością rdzenną – kim byli Indianie

W internetowym sklepie filatelistycznym Znaczkopol wśród licznie dostępnych znaczków kolekcjonerskich z ludnością rdzenną znajdziesz między innymi znaczki pocztowe z Indianami. Indianie są najliczniejszą grupą ludności autochtonicznej nazwaną tak przez Krzysztofa Kolumba. Grupa ta obejmuje setki ludów, plemion oraz grup o różnym stopniu rozwoju. Indianie zamieszkują zarówno Amerykę Północną, jak również Południową. W czasach współczesnych Indianie tworzą mniejszości etniczne, rzadko kiedy wyglądające i funkcjonujące tak, jak ich przodkowie. Zachowania i wygląd pierwotnych Indian zobaczyć można między innymi na znaczkach kolekcjonerskich przedstawiających ludność rdzenną.

 

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.