Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Prawo

Prawo

Dura lex, sed lex – sentencja ta pochodzi z języka łacińskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Twarde prawo, ale prawo”. Jest ogólnie przyjętą zasadą przestrzeganą przez wszystkie osoby pracujące na co dzień w obszarze prawa. Maksyma ta oznacza, że ustalone normy prawne są absolutnie nadrzędne i bez względu na wszystko należy się do nich stosować – niezależnie od tego, jakie konsekwencje i trudności nakładają na konkretną osobę. W ofercie sklepu internetowego Znaczkopol znajdziesz różne znaczki pocztowe przedstawiające prawo, jego symbole, a także konstytucję.

Prawo znaczki kolekcjonerskie – Temida na znaczkach pocztowych

Na znaczkach pocztowych przedstawiających tematykę prawa nie może zabraknąć Temidy. Ta mitologiczna grecka bogini sprawiedliwości, prawa i porządku bardzo często pojawia się na sali sądowej. Temidę na pewno rozpoznamy po charakterystycznych atrybutach. Bogini ma oczy zasłonięte opaską (oznaka bezstronności i obiektywizmu), w jednej dłoni trzyma wagę (waży argumenty obu stron i przechyla szalę na korzyść jednej z nich), a w drugiej dzierży miecz służący do ostatecznego wymierzenia sprawiedliwości. Znaczki pocztowe przedstawiające Temidę dostępne są w sklepie filatelistycznym Znaczkopol.

Prawo znaczki pocztowe – czym jest konstytucja

Konstytucja na znaczkach pocztowych na najlepszy dowód na to, jak ważny jest ten dokument w naszym kraju. Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej uchwalona została 2 kwietnia 1997 roku. Składa się z preambuły (wstępu do aktu prawnego), 13 rozdziałów i 243 artykułów. Konstytucja RP spełnia różne zasady, wśród których wyróżnić można legalizm, podział i równowagę władzy oraz sprawiedliwość społeczną.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.