Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Elvis Presley

Elvis Presley

Obecność Elvisa Presleya na znaczkach pocztowych nie powinna nikogo dziwić. Ten amerykański piosenkarz i aktor nazywany często „królem rock and rolla” urodził się w 1935 roku w Tupelo. Do dziś uznawany jest za jedną z najważniejszych ikon popkultury XX wieku. Elvis Presley na znaczkach kolekcjonerskich najczęściej przedstawiany jest jako przystojny mężczyzna z gitarą lub mikrofonem w dłoni, nienaganną fryzurą oraz zawadiackim uśmiechem. 8 stycznia każdego roku (w dniu urodzin króla) obchodzony jest Dzień Elvisa Presleya.

Elvis Presley znaczki kolekcjonerskie – jak wyglądał król rock and rolla

Elvis Presley przez wielu uważany był (i jest do tej pory) za ikonę mody. Dlatego każdy znaczek kolekcjonerski z Presleyem jest wyjątkowy, bo pokazuje go w innej stylizacji, z inną mimiką twarzy, a nawet z innymi atrybutami. Wielu specjalistów z dziedziny muzyki podkreśla jego ogromną rolę w społeczno-kulturalnej rewolucji polegającej na upowszechnieniu rock and rolla najpierw w Stanach Zjednoczonych, a później również na całym świecie.

Elvis Presley znaczki pocztowe – cenna pamiątka dla fanów piosenkarza

Elvis Presley zmarł nagle 16 sierpnia 1977 roku w Memphis. Jego ciało zostało pochowane na cmentarzu w Forrest Hill. Kilka lat po śmierci wprowadzono go do znajdującego się w Cleveland  muzeum rock and rolla – Rock and Roll Hall of Fame. Elvis Presley w trakcie swojej muzycznej kariery nagrał ponad 700 utworów, w tym najbardziej znane „Always On My Mind” czy „Love Me Tender”. O ogromnej popularności świadczy nie tylko fakt, że podobizna Presleya znajduje się na znaczkach kolekcjonerskich pocztowych. Król Rock and Rolla miał tak duży wpływ na swoich fanów, że po jego pogrzebie próbowali oni ukraść jego ciało. Jakby tego było mało – od wielu już lat krążą pogłoski, że Elvis Presley jedynie upozorował swoją śmierć i nadal wiedzie spokojne życie na odludziu. Kto wie, może to rzeczywiście prawda? Może Elvis naprawdę żyje?

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.