Brak znaczków w koszyku
Gdzie byłaby dzisiaj ludzkość, gdyby nie materiały i płótna? Tekstylia służą nam na co dzień – jako ubrania lub wyposażenie wnętrz. Niektóre z tekstylnych produktów zakrawają wręcz o sztukę. Dzięki ogromnemu znaczeniu, jakie wnoszą dla całej ludzkości, materiały tekstylne musiały znaleźć się na znaczkach kolekcjonerskich. Zobacz, jakie znaczki pocztowe z tekstyliami znajdziesz w ofercie sklepu filatelistycznego Znaczkopol.pl.
Tekstylia na znaczkach pocztowych – ubrania
To właśnie dzięki opanowaniu sztuki tkania materiałów, możemy dzisiaj cieszyć się różnorodnością odzienia, jakie widzimy nie tylko na pokazach mody, ale również na ulicy. Moda jest wyznacznikiem danych czasów, statusu społecznego lub przynależności do jakiegoś środowiska. Przedstawienie ubrań na znaczkach pocztowych to niezwykle cenna ciekawostka historyczna oraz sposób na udokumentowanie panującej w danym okresie mody. Tekstylia służą nam również jako pościele, obrusy czy inne tkaniny, bez których codzienne funkcjonowanie byłoby znacznie utrudnione.
Tekstylia na znaczkach kolekcjonerskich – dywany
Dywany pełnią nie tylko funkcję użytkową, choć owszem, ma ona kluczowe znaczenie. Miękkie i ciepłe podłogi, a do tego wygłuszone pomieszczenie – właśnie to zawdzięczamy położeniu dywanu na posadzkę. Powszechnie znane są również gobeliny, czyli dywany wieszane na ścianę. Utkane są na nich sceny, niczym na obrazach. W naszej ofercie znajdziesz wiele znaczków pocztowych obrazujących właśnie sztukę tkania dywanów i gobelinów.
Haftowane tekstylia na znaczkach kolekcjonerskich
W sklepie filatelistycznym Znaczkopol oferujemy również znaczki z haftowanymi obrusami i serwetkami. Często obrazują one charakterystyczne motywy sztuki ludowej lub regionalnej. Haftowane tkaniny na znaczkach pocztowych to zatem gratka dla wszystkich, którzy lubią ręczne robótki.
Bez tkanin nie byłoby odzieży okrywającej nasze ciała, zasłon przysłaniających okna naszych domów, ozdobnych poduszek nadających przytulny charakter wnętrzom. Bez materiałów włókienniczych życie byłoby cięższe, zimniejsze i nieosłonięte przed natrętnymi spojrzeniami. Tekstylia potrafią zmieniać wygląd pomieszczeń, nadawać indywidualny charakter nie zmniejszając użyteczności. Wytworzenie ich to żmudny proces mogący opierać się na wykorzystaniu naturalnych lub sztucznych włókien. Cienkich delikatnych nici stających się gładką tkaniną lub grubych włókien zapewniających ciepło i trwałość.