Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Przemysł i gospodarka

Przemysł i gospodarka

Gospodarką nazywa się całokształt działalności, które prowadzone są w danym regionie, kraju lub na świecie. Te rodzaje gospodarki nazywane są kolejno: regionalną, narodową i światową. Podstawową rolą gospodarki jest zaspokajanie potrzeb określonej społeczności poprzez wytwarzanie konkretnych dóbr i świadczenie potrzebnych społeczeństwu usług. W ofercie sklepu filatelistycznego Znaczkopol przemysł i gospodarkę znajdziesz na znaczkach pocztowych podzielonych (dla ułatwienia) na mniejsze kategorie. Do nich należą chociażby znaczki związane z kopalniami lub fabryki na znaczkach pocztowych.

Przemysł na znaczkach pocztowych

Przemysł zaliczany jest do jednego z trzech sektorów, w ramach którego funkcjonuje gospodarka. Przemysłem nazywane są działania związane z przekształcaniem surowców lub kopalin w produkty przemysłowe możliwe do użytku np. w życiu codziennym. Dwa pozostałe sektory gospodarki to rolnictwo oraz usługi. Na znaczkach kolekcjonerskich z przemysłem i gospodarką w sklepie filatelistycznym Znaczkopol doskonale widoczne są funkcje, jakie przemysł spełnia na co dzień. Z pewnością jest to funkcja społeczna odnosząca się do poprawy jakości życia ludzi oraz rozwoju techniki produkcji, ale także produkcyjna czy ekonomiczna.

Gospodarka i przemysł – znaczki kolekcjonerskie w sklepie internetowym Znaczkopol

Współczesny osiadły tryb życia pozwala coraz mądrzej wykorzystywać dane nam zasoby naturalne. Wydobywanie, zbieranie czy obrabianie – czynności te wykonuje się znacznie szybciej i przy użyciu specjalistycznego sprzętu. To pozwoliło tak mocno rozwinąć gospodarkę i przemysł. Rozwój ten dobrze oddany jest na znaczkach kolekcjonerskich.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.