Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Święci

Święci

Kościół nadaje tytuł świętego osobie, która w sposób wybitny realizowała wypływające z wiary wartości i po śmierci była otaczana przez innych kultem. Święci mają stanowić wzór dla pozostałych wiernych i dodatkowo umacniać ich w wierze.

Mianem świętego określa się zazwyczaj męczenników za wiarę, mistyków i ludzi o wielkiej pobożności. Święty za życia odznaczał się cnotami heroicznymi, a po jego śmierci i za jego przyczyną musiał wydarzyć się cud uznany przez Kościół. Kult świętych związany jest z przekonaniem, że mogą oni wstawiać się za wiernymi u Boga - są orędownikami i patronami grup społecznych. Do świętych zaliczani są również aniołowie.

Znaczki pocztowe ze świętą osobą

Wydarzenia religijne i postaci świętych bardzo często pojawiają się na znaczkach pocztowych. Od początku świata wiara religijna traktowana była jako podstawa człowieczeństwa, dlatego kolejne przedstawienia świętych czy przełomowych momentów w religiach świata można znaleźć także na znaczkach pocztowych. W naszej ofercie znajdziesz znaczki pocztowe z aniołami, znaczki pocztowe z Matką Boską, czy znaczki pocztowe z papieżem

Święte osoby na znaczkach pocztowych – które najcenniejsze?

Znaczki pocztowe ze świętymi cieszą się dużą popularnością. Poczta Polska co jakiś czas wydaje serie tematyczne, których premiera zawsze gromadzi rzesze zagorzałych pasjonatów tego rodzaju znaczków. Wśród szczególnie wartościowych znaczków pocztowych ze świętymi znajdują się  znaczki kolekcjonerskie z Matką Teresą z Kalkuty oraz znaczki pocztowe z Ojcem Pio. Pierwszy polski znaczek pocztowy ze świętym Ojcem Pio został wydany w 16 czerwca 2018 roku. Ten, jak i wiele innych znaczków, znajdziesz w naszym sklepie Znaczkopol.pl.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.