Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Folklor / Kultura

Folklor / Kultura

Folklor to kultura ludowa różnych ludów i plemion. Każda społeczność na swój folklor i niejednokrotnie jest on bardzo charakterystyczny, wyróżniający się na tle innych lokalnych kultur i zwyczajów. Rytualne pieśni lub przyśpiewki i kolorowe wzorki, którymi zdobiono różne przedmioty to zaledwie okruch z tego kulturowego dziedzictwa. Muzyka, wierzenia, przysłowia, obyczaje a nawet bajki charakterystyczne dla danej grupy ludzi to właśnie ich folklor. System stworzony by uczyć, bawić i przekazywać wartości. Tradycje folkowe są kultywowane do dzisiaj i stanowią dziedzictwo wielu narodów, dlatego nie mogło inaczej – urzędy pocztowe z całego świata bardzo często wypuszczają znaczki pocztowe przedstawiająca folklor i kulturę.

Znaczki pocztowe – folklor i ludowe stroje

Stroje ludowe są najbardziej charakterystycznym elementem folkloru. W samej Polsce może doliczyć się przynajmniej kilkunastu unikatowych dla danych regionów geograficznych strojów. Wyróżniają się bogatą kolorystyką, zdobienia, charakterystyczną biżuterią. Stroje ludowe niektórych kultur stały się znane na całym świecie – za przykład niech posłużą choćby japońskie kimona czy charakterystyczne stroje folkloru afrykańskiego. Z tego powodu folklor i kultura na znaczkach pocztowych to przede wszystkim stroje ludowe. I właśnie takie znaczki stanowią największa cześć egzemplarzy tej kategorii w naszym sklepie.

Znaczki pocztowe – kultura karnawału i maski

Maski występują również na całym świecie. Mają charakter rytualny oraz rozrywkowy. Najbardziej znane nam maski to oczywiście te, które zasłynęły dzięki bogatemu w sztukę karnawałowi weneckiemu. Jednak w ofercie sklepu filatelistycznego Znaczkopol.pl znajdziesz kilkaset znaczków przedstawiających folkowe maski kultur z całego świata. Możemy pochwalić się egzemplarzami z wizerunkiem rytualnych masek afrykańskich, ozdobionych piórami masek brazylijskiego karnawału czy masek wykorzystywanych w europejskich teatrach.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ofertą sklepu Znaczkopol. Znajdziesz tu także znaczki pocztowe z karnawałem oraz znaczki pocztowe z maskami.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.