Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Balony

Balony

Balony zachwycają nas od setek lat feerią barw i intrygujących kształtów. Ich piękno oddają także różnego rodzaju znaczki pocztowe. W sklepie filatelistycznym Znaczkopol znajdziesz znaczki pocztowe z balonami nie tylko urodzinowymi, ale także tymi monumentalnymi służącymi do latania.

Balony na znaczkach pocztowych – urodzinowa dekoracja

Żadne przyjęcie urodzinowe czy impreza z tańcami nie mogą się obyć bez kolorowych różnokształtnych balonów. Pierwsze balony sprzedawane były na londyńskich ulicach jako zabawki dla najmłodszych. Masowa produkcja tych cieszących oczy kolorowych dekoracji rozpoczęła się w latach 30. XX wieku. Balony na znaczkach pojawiają się najczęściej w otoczeniu tortów ze świeczkami, pięknie zapakowanych prezentów oraz bukietów kwiatów.

 

Znaczki kolekcjonerskie z balonami – niezapomniany lot w koszu

Dla naszego kraju istotnym faktem jest to, że znajduje się on na drugim miejscu, jeśli chodzi o liczbę eksperymentów z tym środkiem transportu. W rankingu tym wyprzedza nas jedynie Francja. Prekursorem lotów balonem w Polsce był wynalazca Tytus Liwiusz Burattini. W latach 30. XVII wieku spod jego ręki wyszedł traktat informujący o tym, że tego typu loty są możliwe, wbrew temu, co do tej pory uważano. Była to śmiała teoria mówiąca o lotach wykorzystujących gaz lżejszy od powietrza. Pierwszy udokumentowany lot balonem odbył się 8 sierpnia 1709 roku. Balon ogrzewany powietrzem, czyli tak zwany montgolfier wynaleziony został przez dwóch braci. Joseph Michel i Jacques Étienne Montgolfierowie swój pierwszy balon wypuścili w powietrze 14 grudnia 1782 roku. Wydarzenie to zostało upamiętnione m. in na znaczkach pocztowych z balonami.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.