Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Prehistoria

Prehistoria

Prehistoria jest najdłuższą erą w dziejach całej ludzkości. Rozpoczęła się około 4 miliony lat temu wraz z pojawieniem się pierwszych człowiekowatych, a zakończyła w momencie wynalezienia pisma. Prehistoria dzieli się na trzy epoki – kamienia, brązu i żelaza, z czego epokę kamienia dodatkowo dzieli się jeszcze na trzy okresy: paleolit, mezolit i neolit. Na znaczkach pocztowych przedstawiających prehistorię dostępnych w bogatej ofercie internetowego sklepu filatelistycznego Znaczkopol znajdziesz nie tylko znaczki przedstawiające człowieka pierwotnego czy nawiązujące do darwinizmu, ale także znaczki pocztowe z dinozaurami oraz zwierzętami wymarłymi.

Znaczki pocztowe prehistoria – teoria ewolucji Darwina

Karol Darwin na znaczkach pocztowych znalazł się nie bez powodu. Jest on bowiem autorem teorii darwinizmu, która wiąże się z nauką o ewolucji organizmów. Jej szczegóły Darwin przedstawił w książce pod tytułem „O powstawaniu gatunków” wydanej w 1859 roku. Teoria Darwina opiera się na dwóch podstawowych stwierdzeniach. Pierwsze dotyczy wszystkich form żyjących, które pochodzą od jednego wspólnego przodka. Drugie stwierdzenie jest wytłumaczeniem pierwszego i informuje o tym, że wszystkie nowe gatunki powstają w wyniku doboru naturalnego. W terminie tym chodzi o to, że wybrane organizmy mogące przystosować się do życia na danym terenie zostają „wybrane” przez środowisko naturalne, podczas gdy inne gatunki są przez nie odrzucane. Znaczki kolekcjonerskie z ewolucją Darwina przedstawiają zarówno jego postać, jak również człowieka prehistorycznego polującego na przykład na mamuty.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.