Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Powiązane z Chinami

Powiązane z Chinami

Na znaczkach kolekcjonerskich powiązanych z Chinami dostępnych w ofercie internetowego sklepu filatelistycznego Znaczkopol znajdują się zwierzęta z zodiaku chińskiego, a także największy symbol Chin, czyli panda wielka.

Kolekcjonerskie znaczki pocztowe powiązane z Chinami – czym jest zodiak chiński

Zodiak chiński jest nieco bardziej skomplikowany niż zodiak europejski. Co prawda, ma taką samą liczbę znaków (12), jednak cały jego cykl nie dzieli się wyłącznie na miesiące, ale także na lata (12) oraz podwójne godziny w ciągu doby (również 12). Chińskie znaki zodiaku związane są z 5 żywiołami i wybranymi zwierzętami, których cechy – według chińskiej tradycji – powinny posiadać osoby urodzone pod danym znakiem. I tak na przykład, patrząc na znaczki kolekcjonerskie powiązane z Chinami, na których znajduje się tygrys, możemy domyśleć się, że osoba urodzona pod tym znakiem będzie silna, odważna, energiczna i czasem ryzykowna w swoich postępowaniach. Z kolei obecny na znaczkach z Chinami królik to symbol gadatliwego, sumiennego domatora, który jest i ambitny, i utalentowany.

Panda wielka widniejąca na znaczkach kolekcjonerskich powiązanych z Chinami

Niekwestionowanym symbolem narodowym Chin są pandy wielkie, których naturalne środowisko znajduje się w łańcuchach górskich takich prowincji, jak Syczuan, Gansu oraz Shaanxi. Pandy wielkie (mimo że nie wyglądają na takie) są zwierzętami drapieżnymi. Na co dzień zajadają się pędami roślin, zwłaszcza bambusami. Na znaczkach pocztowych przedstawiających Chiny czarno-białe pandy wielkie umieszczone zostały na tle architektonicznego symbolu tego państwa, czyli Wielkiego Muru Chińskiego.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.