Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Religia

Religia

Wierzenia i religie od początku istnienia człowieka na Ziemi w jakiś sposób tłumaczyły mu niezrozumiałe zjawiska przyrody oraz zrządzenia losu. Przez całą historię ludzkości religie miały ogromny wpływ na tworzenie się wspólnot, kultur i tradycji, ale również wywoływały rozłamy, konflikty, a nawet wojny. Wierzenia towarzyszą człowiekowi od wieków, dlatego religia na znaczkach pocztowych to bardzo szeroka kategoria egzemplarzy z całego świata.

Znaczki kolekcjonerskie – chrześcijaństwo

Jedną z religii na znaczkach pocztowych jest chrześcijaństwo. Jest to religia monoteistyczna, która posiada największą liczbę wyznawców, dlatego znaczki pocztowe z chrześcijaństwem ukazują się na całym świecie. Na religię chrześcijańską składa się bardzo wiele motywów i obrzędów. Stąd znajdziesz w naszej ofercie znaczki z Bożym Narodzeniem oraz Wielkanocą. W sklepie filatelistycznym Znaczkopol.pl znajdują się również znaczki pocztowe z papieżami, którzy jako jedni z najbardziej wpływowych ludzi na Ziemi zapisują się na kartach historii.

Znaczki pocztowe – islam

W ofercie sklepu Znaczkopol dostępne są również znaczki kolekcjonerskie z islamem. Ta druga co do wielkości monoteistyczna religia również ma swoich wyznawców na wszystkich kontynentach. Dlatego znaczki pocztowe z symbolami ważnymi dla muzułmanów ukazują się w wielu krajach świata. Znajdują się na nich między innymi Koran, meczety oraz inne święte symbole wyznawców Allaha.

Znaczki pocztowe – judaizm

Zwróć uwagę również na znaczki pocztowe z judaizmem. Jest to najstarsza z religii Abrahamowych. To z niej wywodzą się chrześcijaństwo i islam. Najwięcej wyznawców judaizm posiada oczywiście  narodzie żydowskim – Żydzi uznają się za naród wybrany przez Boga, który zawarł z nim wieczyste przymierze. Dlatego judaizm na znaczkach pocztowych to gratka do filatelistów, u których znaczki pocztowe z religiami są dominującą części kolekcji.

Religie na znaczkach pocztowych – co jeszcze znajdziesz w sklepie Znaczkopol

W naszej ofercie znajdziesz również znaczki kolekcjonerskie z mitologiami z różnych części świata. Nie brakuje także egzemplarzy z religiami politeistycznymi, np. hinduizmem.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.