Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Rembrandt

Rembrandt

Rembrandt Harmenszoon van Rijn urodził się 15 lipca 1606 roku w Lejdzie, a zmarł 4 października 1669 roku w Amsterdamie. Uznaje się go za jednego z najwybitniejszych holenderskich malarzy żyjących i tworzących w XVII wieku. Jego dzieła liczone są w tysiącach sztuk. Artysta pozostawił po sobie zarówno obrazy olejne, jak również grafiki i rysunki. Podczas gdy Petera Paula Rubensa nazywano „malarzem ciała”, tak na Rembrandta mówiono, że jest „malarzem duszy”. Potrafił on ujmować bowiem wszystkie zjawiska bardzo głęboko. W jego pierwszych dziełach widać było dramatyczne napięcie, prace późniejsze zaś wiązały się z większym spokojem i duchowym pogłębieniem.

Znaczki pocztowe Rembrandt – cechy twórczości holenderskiego artysty

Ten holenderski artysta uwielbiał autoportrety, a cechą charakterystyczną jego twórczości była fascynacja efektami światła oraz głębokimi cieniami. Malarstwo Rembrandta podzielić można na trzy etapy. W pierwszym na obrazach dominowały zimne niebiesko-zielone kolory. Drugi etap to przejście do ciepłych brązów oraz beżów, a trzeci – wprowadzenie intensywnych odcieni czerwonego i żółtego. Obrazy ze wszystkich wyżej wymienionych etapów twórczości Rembrandta odnaleźć można na znaczkach pocztowych.

Rembrandt znaczki pocztowe – gdzie zobaczysz dzieła mistrza

Znaczki kolekcjonerskie z Rembrandtem w internetowym sklepie filatelistycznym Znaczkopol przedstawiają nie tylko postać samego mistrza, ale także jego dzieła. Różnego rodzaju znaczki pocztowe z Rembrandtem z pewnością będą ciekawym urozmaiceniem Twoich zbiorów filatelistycznych.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.