Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Sterowce / Zeppelin

Sterowce / Zeppelin

Sterowce można traktować jako udoskonaloną wersję balonów. Posiadają własny napęd, dzięki któremu można kontrolować ich lot. Statki powietrzne napełnione są gazem, który jest lżejszy od powietrza. Dzięki temu bez problemu unoszą się w powietrzu. Znaczki pocztowe ze sterowcami są popularne wśród kolekcjonerów. Międzywojenny Zeppelin to jeden z największych, a także najsprawniejszych sterowców na świecie. Trzeba przyznać, że dalej robi wrażenie…

Sterowiec Zeppelin na znaczkach pocztowych

Obecny na znaczkach pocztowych Zeppelin to zasługa niemieckiego konstruktora, generała i inżyniera – hrabiego Ferdynanda von Zeppelin. Jego prototyp, dokładnie 2 lipca 1900 roku, odbył swój pierwszy lot, który trwał 18 minut. Znaczki pocztowe ze sterowcami przedstawiają zarówno Zeppelin’y używane w czasie I wojny światowej, jak i te, które służyły do obsługi pasażerów. Pierwsza linia sterowcowa została otwarta 24 czerwca 1910 roku w Niemczech.

Znaczki kolekcjonerskie ze sterowcem Zeppelin – dlaczego warto je mieć?

Znaczki kolekcjonerskie ze sterowcami dostępne w naszym sklepie Znaczkopol.pl pochodzą z różnych części świata. Przyczyną ogromnej popularności tego typu maszyn podniebnych z pewnością jest ich innowacyjność, ale także niezwykłe wydarzenie, które na stałe zapisało się w historii świata. 7 sierpnia 1929 roku rozpoczął się lot sterowca LZ-127 Graf Zeppelin dookoła świata. Podróż trwała 19 dni, a lądowania odbywały się jedynie w Tokio, Los Angeles i Lakehurst.

Znaczek pocztowy z tym modelem Zeppelina znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź także pozozstałe znaczki pocztowe z kategorii transport. Posiadamy znaczki pocztowe z samolotami, znaczki pocztowe ze statkami, znaczki pocztowe z bryczkami i powozami oraz wiele innych. 

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.