Filtrowanie znaczków


  • do

Znaczki pocztowe Militaria

Znaczek Hiszpania 1988 Mi 2841 Czyste **
Znaczek Hiszpania 1988 Mi 2856 Czyste **
Znaczek Sharjah 1966 Mi 221-224 Czyste **
Znaczek Włochy 1975 Mi 1502 Czyste **
Znaczek Bhutan 1964 Mi 19-21 Czyste **
Znaczek Albania 1965 Mi 979-981 Czyste **
Znaczek Jersey 1971 Mi 53-56 Czyste **
Znaczek Jersey 1983 Mi 293-298 Czyste **
Znaczek Wyspa Man 1983 Mi 236-239 Czyste **
Znaczek Belgia 1984 Mi 2186 Czyste **
Znaczek Mongolia 1990 Mi bl 145 Czyste **
Znaczek Mongolia 1981 Mi 1357 Czyste **
Znaczek Kanada 1970 Mi 474 Czyste **
Znaczek Brazylia 1967 Mi 1125 Czyste **
Znaczek Liechtenstein 1980 Mi 751-753 Czyste **

Militaria

Miecze, bagnety, karabiny... stworzone by bronić i zdobywać. Dzierżone w dłoniach ludzi przelewających krew na polach boju. Miały powalać wrogów swą siłą i wprawiać w zachwyt kunsztem i precyzją wykonania. Mundury noszone z dumą przez żołnierzy kojarzone z męstwem i odwagą od zawsze wywoływały szybsze bicie niewieścich serc. Pamiątki zwyciężających i zwyciężonych, symbole dyscypliny i oddania sprawie. Militaria na znaczkach kolekcjonerskich to upamiętnienie historii podbojów, wojen i bohaterskich walk o wyzwolenie spod jarzma wroga.

Co przedstawiają znaczki kolekcjonerskie z militariami?


Militaria obejmują bardzo szeroki zakres przedmiotów i pamiątek związanych z wojskowością. Znaczki pocztowe z militariami dostępne w naszej ofercie przedstawiają wszystko, co jest związane z wojskiem oraz historią, której nieodłączną częścią zawsze była sztuka wojenna. W związku z tym na znaczkach pojawiają się:

·         broń biała oraz palna,

·         elementy umundurowania,

·         odznaczenia wojskowe,

·         zasłużeni dowódcy,

·         sylwetki żołnierzy,

·         artyleria,

·         sceny batalistyczne.

Coś dla miłośników broni 

Militaria stają się obecnie coraz bardziej popularnym hobby. Znaczki pocztowe z bronią stanowią zatem element, który z pewnością wzbogaci kolekcję wojskowych pamiątek. Szczególnie miłośnicy broni palnej mogą znaleźć u nas znaczki pocztowe z karabinami oraz artylerią, natomiast miecze na znaczkach pocztowych to coś dla hobbystów broni białej rekonstrukcji historycznych.

Historia Polski na znaczkach z militariami 

Kolekcjonując znaczki pocztowe z militariami można zdobyć wiedzę oraz zabrać kolekcję pamiątek dotyczących bohaterów walk o niepodległość Polski. To właśnie znaczki pocztowe mogą stanowić źródło wiedzy na temat generałów, którym Polacy zawdzięczają wolność. Generałowie oraz ich odznaczenia na znaczkach pocztowych to również istny hołd oddany wszystkim, którzy przyczynili się do zwycięstw.

W sklepie filatelistycznym Znakczkopol.pl znajdują się również znaczki pocztowe z militariami, które pochodzą z armii innych krajów. Niezwykle interesujące mogą okazać się znaczki prezentujące rekonstrukcje mundurów europejskich armii, które do XIX wieku pełniły funkcję paradną, dzięki czemu prezentowały się bardzo okazale i bogato.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.