Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Nowy Rok

Nowy Rok

Nowy rok to dla wielu ludzi punkt przełomowy. Stawiamy przed sobą nowe cele i podejmujemy się trudniejszych wyzwań. Mnóstwo z nas chce właśnie wtedy zostawić swoją przeszłość w tyle i wypracować nową wersję siebie. Dlatego świętowanie nadejścia nowego roku towarzyszy ludziom na całym świecie. Każda kultura inaczej nazywa noworoczną noc, a przede wszystkim świętuje w inny sposób, pokazując swoje tradycyjne obrzędy lub zwyczaje związane z tą okazją. Nowy rok na znaczkach pocztowych to zatem kolekcja wielobarwnych egzemplarzy, które ukazują się na całym świecie. Zobacz, jakie znaczki kolekcjonerskie przedstawiające świętowanie nadejścia nowego roku znajdziesz w ofercie sklepu Znaczkopol.

Znaczki kolekcjonerskie – nowy rok w różnych częściach świata

Znaczki pocztowe przedstawiające nadejście nowego roku znacząco różnią się od siebie kolorystyką w zależności od tego, skąd pochodzą. W naszym sklepie znajdziesz znaczki z Europy, które obrazują klimat, jaki panuje w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Widoczne są na nim bożonarodzeniowe choinki, śnieg oraz bałwany. Zdecydowanie bardziej jaskrawe są znaczki pochodzące np. z Chin.

Nowy rok na znaczkach pocztowych – lokalne tradycje

Zgoła inaczej wyglądają znaczki przedstawiające nowy rok na Dalekim Wschodzie. Widoczne są na nich wizerunki zwierząt, które obecne są w tamtejszych horoskopach. Często słyszymy bowiem o roku smoka, świni czy lwa. Znaczki pocztowe z nowym rokiem w kalendarzu chińskim są zatem łakomym kąskiem dla miłośników astrologii lub kultury orientu. Posiadamy także znaczki przedstawiające ludowe tradycje noworoczne z innych rejonów świata.

Noworoczna fiesta na znaczkach kolekcjonerskich

Oprócz wiekowych tradycji w naszym sklepie znajdują się również znaczki pocztowe, na których przedstawiono to, co wszyscy doskonale znamy, czyli noworoczną zabawę. Szampany, balony i fajerwerki to elementy, które towarzyszą nam każdego roku. Zbierasz noworoczne znaczki ze wszystkich roczników. U nas z pewnością znajdziesz te, których w Twojej kolekcji jeszcze brakuje.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.