Filtrowanie znaczków

  • do

Znaczki pocztowe Nowy Rok

REF: 50068

3,50 zł

REF: 74149

8,75 zł

Nowy Rok

Nowy rok to dla wielu ludzi punkt przełomowy. Stawiamy przed sobą nowe cele i podejmujemy się trudniejszych wyzwań. Mnóstwo z nas chce właśnie wtedy zostawić swoją przeszłość w tyle i wypracować nową wersję siebie. Dlatego świętowanie nadejścia nowego roku towarzyszy ludziom na całym świecie. Każda kultura inaczej nazywa noworoczną noc, a przede wszystkim świętuje w inny sposób, pokazując swoje tradycyjne obrzędy lub zwyczaje związane z tą okazją. Nowy rok na znaczkach pocztowych to zatem kolekcja wielobarwnych egzemplarzy, które ukazują się na całym świecie. Zobacz, jakie znaczki kolekcjonerskie przedstawiające świętowanie nadejścia nowego roku znajdziesz w ofercie sklepu Znaczkopol.

Znaczki kolekcjonerskie – nowy rok w różnych częściach świata

Znaczki pocztowe przedstawiające nadejście nowego roku znacząco różnią się od siebie kolorystyką w zależności od tego, skąd pochodzą. W naszym sklepie znajdziesz znaczki z Europy, które obrazują klimat, jaki panuje w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Widoczne są na nim bożonarodzeniowe choinki, śnieg oraz bałwany. Zdecydowanie bardziej jaskrawe są znaczki pochodzące np. z Chin.

Nowy rok na znaczkach pocztowych – lokalne tradycje

Zgoła inaczej wyglądają znaczki przedstawiające nowy rok na Dalekim Wschodzie. Widoczne są na nich wizerunki zwierząt, które obecne są w tamtejszych horoskopach. Często słyszymy bowiem o roku smoka, świni czy lwa. Znaczki pocztowe z nowym rokiem w kalendarzu chińskim są zatem łakomym kąskiem dla miłośników astrologii lub kultury orientu. Posiadamy także znaczki przedstawiające ludowe tradycje noworoczne z innych rejonów świata.

Noworoczna fiesta na znaczkach kolekcjonerskich

Oprócz wiekowych tradycji w naszym sklepie znajdują się również znaczki pocztowe, na których przedstawiono to, co wszyscy doskonale znamy, czyli noworoczną zabawę. Szampany, balony i fajerwerki to elementy, które towarzyszą nam każdego roku. Zbierasz noworoczne znaczki ze wszystkich roczników. U nas z pewnością znajdziesz te, których w Twojej kolekcji jeszcze brakuje.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.