Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Rodzina / Opieka socjalna

Rodzina / Opieka socjalna

Rodzina stanowi podstawową komórkę społeczną w zasadzie we wszystkich kulturach świata. To właśnie rodzina wprowadza do społeczeństwa kolejnych jego członków. Wychowuje i socjalizuje dzieci, które są przyszłością tego świata. Dlatego rodzina na znaczkach pocztowych to motyw ukazujący się w niemal każdym państwie świata. Właśnie z tego powodu, że bez rodziny nie byłoby większych relacji społecznych, w wielu krajach działa opieka socjalna mająca na celu pomoc rodzinom znajdującym się w trudnych sytuacjach. Opieka socjalna na znaczkach kolekcjonerskich to również podkreślenie ogromnego znaczenia rodziny w społeczeństwie.

Rodzina na znaczkach kolekcjonerskich

Znaczki pocztowe z rodziną ukazują najczęściej znaczenie tej komórki dla całego społeczeństwa. Poszczególne egzemplarze przedstawiają wzajemną miłość, jaką darzą się wszyscy członkowie rodziny. Bodaj najczęściej powtarzający się motyw to pełne familie składające się z wielu pokoleń. Rodzice na znaczkach pocztowych to przede wszystkim rodzice otaczający miłością swoje dzieci. Kobiety zapewniające opiekę najmłodszym oraz ojcowie uczący prawidłowych postaw społecznych. Urzędy pocztowe wielu krajów podkreślają na znaczkach to, że rodzina jest podstawą całego narodu i ukazują podstawową komórkę społeczną na tle narodowych flag.

Znaczki kolekcjonerskie – opieka socjalna

W wielu krajach ukazują się także znaczki pocztowe przedstawiające instytucje odpowiedzialne za opiekę socjalną. Opieka socjalna na znaczkach kolekcjonerskich to gratka dla wszystkich, którzy pracują na rzecz rodzin oraz osób potrzebujących wsparcia. Znaczki te przedstawiają również globalne ruchy na rzecz rodzin, np. obchodzony w 1994 Międzynarodowy Rok Rodziny. W tym aspekcie ważni są także ludzie, którzy przyczyniają się do pracy na rzecz rodzin na całym świecie. Znaczki pocztowe z opieką socjalną przybliżają też ich wizerunki.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.