Filtrowanie znaczków


  • do

Znaczki pocztowe Latarnie morskie / Światła Nawigacyjne

  • Znaczki
  • /
  • Latarnie morskie / Światła Nawigacyjne
Liczba znaczków: 509

Latarnie morskie / Światła Nawigacyjne

W dzisiejszych czasach latarnie morskie widoczne są głównie na znaczkach pocztowych, pocztówkach lub w roli magnesów. Kiedyś jednak pełniły niezwykle ważną funkcję, a mianowicie wysyłały statkom różne sygnały – najczęściej świetlne, czasem też radiowe, a w czasie gęstej mgły – dźwiękowe. Latarnie obsługiwane były przez latarników. Najsłynniejszy literacki latarnik to polski emigrant polityczny Skawiński, bohater wydanej w 1881 roku noweli Henryka Sienkiewicza.

Latarnie na znaczkach pocztowych – świetliste punkty na morzu

Zanim wymyślono latarnie morskie, statki znajdujące się na morzu ostrzegano ogniem rozpalanym na skałach lub unoszonym do góry za pomocą żurawia. Obecnie w Polsce i na świecie znaleźć można nieczynne już latarnie będące jednak obiektami turystycznymi. W naszym kraju najsłynniejsze latarnie morskie znajdują się na Helu oraz w Świnoujściu. Latarnia morska w tym mieście ma około 300 schodów i 65 metrów wysokości. Wykonano ją z cegły w 1857 roku.

Znaczki pocztowe z latarniami morskimi znajdującymi się w Polsce

Latarnie morskie świecą światłem nawigującym orientującym. Ten rodzaj światła pozwala w przybliżeniu określić pozycję statku znajdującego się na morzu. W sklepie filatelistycznym Znaczkopol znajdziesz między innymi znaczki pocztowe z latarnią morską świecącą właśnie światłem nawigacyjnym. Bardzo ciekawą propozycją znaczków pocztowych z latarniami morskimi jest piękny komplet przedstawiający cztery najbardziej znane w Polsce latarnie. Obiekty te znajdują się w Krynicy Morskiej, Gąskach, Niechorzu oraz Stilo.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.