Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Samochody

Samochody

 

Konstruktorem pierwszego pojazdu kołowego mogącego przewozić cztery osoby był Francuz, Nicolas-Joseph Cugnot. W 1765 roku przedstawił światu pojazd napędzany silnikiem parowym. Osiągał on prędkość 3,6 km/h, a po około 20 minutach trzeba było się zatrzymać, aby wyprodukować parę wodną potrzebną do dalszej jazdy. Tego typu pojazdy nie jeżdżą już po ulicach, dlatego znaczki pocztowe z samochodami to doskonała okazja, aby zobaczyć, jak wyglądały pierwsze próby konstruowania tak popularnego w dzisiejszych czasach samochodu.

Samochody na znaczkach pocztowych – słów kilka o pionierze motoryzacji

Nie bez powodu Carl Benz nazywany jest pionierem motoryzacji. Ten niemiecki inżynier w 1884 roku opracował projekt, a rok później zbudował trzykołowy pojazd z silnikiem spalinowym i elektrycznym zapłonem. W 1886 roku uzyskał na niego patent – tak powstał Benz Patent-Motorwagen Nummer 1. Pojazd ten mógł rozwinąć prędkość do 16 km/h.

Znaczki kolekcjonerskie z samochodami

Znaczki pocztowe z autami to także nie lada gratka dla fanów Elvisa Presleya. Król rock and rolla uwielbiał samochody, a najbardziej Cadillaki. Jego najbardziej rozpoznawalnym pojazdem, który stał się także symbolem popkultury był różowy Cadillac Fleetwood Series 60. Prelsey kupił go w marcu 1955 roku. Jeździł nim tylko 3 miesiące, ponieważ auto spłonęło w wyniku awarii hamulców. Na znaczkach pocztowych z Elvisem Presleyem dostępnych w sklepie filatelistycznym Znaczkopol król rock and rolla przedstawiany jest na tle tego właśnie samochodu.

 

 

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.