Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Produkt Iran 1958 Mi 1061-1062 Czyste ** jest tymczasowo niedostępny

Znaczki pocztowe Prawa człowieka

Prawa człowieka

Prawami człowieka nazywane są podstawowe normy przysługujące każdemu z samego faktu bycia człowiekiem. Są to między innymi: prawo do życia, wolność słowa czy prawo do edukacji. Cytując za artykułem 1. znajdującym się w „Powszechnej deklaracji praw człowieka” – Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem oraz powinni postępować w stosunku do siebie wzajemnie w duchu braterstwa.

Amnesty International na znaczkach pocztowych z prawami człowieka

Amnesty International jest międzynarodową organizacją zapobiegającą wszelkim naruszeniom praw człowieka. Jej działania polegają między innymi na pisaniu listów do osób rządzących krajami, w których łamane są prawa człowieka. Akcja ta nosi nazwę Maratonu Pisania Listów i odbywa się na początku grudnia. Każdego roku liczba napisanych listów znacząco wzrasta – na przykład 3 lata temu w samej zaledwie Polsce napisano ponad 350 tysięcy listów.

Prawa człowieka na znaczkach pocztowych – Martin Luther King

Martin Luther King to najczęściej pojawiająca się osoba na znaczkach pocztowych dotyczących praw człowieka w ofercie sklepu filatelistycznego Znaczkopol. King urodził się w 1929 roku i był amerykańskim pastorem baptystycznym. Stał także na czele ruchu praw obywatelskich. Jego działania związane były z chęcią doprowadzenia do zaprzestania dyskryminacji rasowej oraz równouprawnienia Afroamerykanów. Za dążenia te uhonorowany został nie tylko umieszczeniem wizerunku na znaczkach pocztowych z prawami człowieka. W 1964 roku otrzymał bowiem Pokojową Nagrodę Nobla. Martin Luther King na znaczkach kolekcjonerskich przedstawiających prawa człowieka najczęściej stoi obok Johna F. Kennedy'ego, 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kennedy w latach 60. XX wieku zapewnił Martinowi Lutherowi Kingowi ochronę federalną w czasie protestów w Alabamie.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.