Brak znaczków w koszyku
Niewielki skrawek papieru o ząbkowatych skrawkach od zawsze był symbolem poczty oraz przekazywania różnego rodzaju wieści – czasem lepszych, czasem gorszych. Co prawda, dziś już mało która osoba wysyła listy czy kartki pocztowe, jednak sentyment do znaczków pocztowych pozostał. Widać to chociażby w przepięknych i bogatych kolekcjach zapalonych filatelistów.
Znaczki kolekcjonerskie – historia znaczka pocztowego
Pierwszy znaczek w Polsce pojawił się 1 stycznia 1860 roku w Królestwie Polskim. Znaczek pocztowy zrewolucjonizował proces wysyłania listów czy kartek. Przed wynalezieniem znaczka pocztowego bardzo często przesyłki nie były odbierane przez adresatów, ponieważ to właśnie oni musieli płacić za doręczenie do nich tych przesyłek. Każdego roku 9 października obchodzony jest Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego.
Historia znaczka na znaczkach kolekcjonerskich – kto zaproponował wprowadzenie znaczków pocztowych do obiegu
Rowland Hill był brytyjskim nauczycielem urodzonym w 1795 roku. To właśnie on zaproponował wprowadzenie do obiegu znaczków pocztowych. Rowland Hill był także projektantem pierwszego na świecie znaczka pocztowego, którego wykonawcą zostało londyńskie przedsiębiorstwo Perkins, Bacon& Co. Pierwszy znaczek pocztowy pojawił się w sprzedaży 6 maja 1840 roku i został nazywany „Penny Black”. Znajdowała się na nim podobizna królowej Wiktorii. Tak ogromny wkład w historię znaczków sprawił, że nie tylko w sklepie filatelistycznym Znaczkopol kupić można liczne znaczki kolekcjonerskie z Rowlandem Hillem.
Znaczki pocztowe przedstawiające historię filatelistyki
Znaczki na znaczkach pocztowych to nie lada gratka dla każdego filatelisty. Te intrygujące i nietypowe egzemplarze z pewnością będą najlepszym wzbogaceniem Twojej filatelistycznej kolekcji. W ofercie sklepu internetowego Znaczkopol dostępne są również znaczki pocztowe z wystawami filatelistycznymi. Tego typu organizowane wydarzenia zawsze przyciągają licznych miłośników kolekcjonowania znaczków pocztowych.