W listopadzie 2021 roku Poczta Polska wyemitowała 3 znaczki pocztowe o zupełnie różnej tematyce. Każdy z nich jest jednak zupełnie wyjątkowy. Aby dowiedzieć się więcej o tym kto lub co na nich zagościło oraz kiedy, zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.


Czytaj dalej...
2021-11-28 19:59:20

Poczta kojarzy nam się przede wszystkim z nadawaniem i odbiorem przesyłek, których droga doręczenia, polega przede wszystkim na ich przenoszeniu i przewożeniu na lądzie. Po chwilowym zastanowieniu pewnie przyjdzie nam również na myśl poczta lotnicza czy wysyłka pociągiem. Jednak na jakie inne sposoby transportowało lub transportuje się dalej listy i paczki?


Czytaj dalej...
2021-11-17 14:48:48
Od wielu lat razem z Państwem cieszymy się wzajemną, owocną współpracą. Wraz z rozwojem, nadchodzi również czas na zmiany, w celu łatwiejszych i bardziej komfortowych zakupów dla Państwa. Zaktualizowaliśmy kategorie w sklepie, a w tym artykule dokładnie opisaliśmy, w jaki sposób można poruszać się po menu. Żadne z kategorii nie zostały usunięte - zachęcamy do zapoznania się z informacjami, gdzie można je znaleźć. Czytaj dalej...
2021-11-05 09:00:53

Zbieranie znaczków jest pasją dla wielu osób. Kolorowe, małe świstki papieru potrafią dawać dużo radości i satysfakcji. Niektórzy idą jednak o krok dalej i hobby potrafią przekuć w zarobek. Jeśli wiemy, że w naszej kolekcji znajduje się cenny egzemplarz, to gdzie właściwie można go sprzedać?


Czytaj dalej...
2021-10-29 13:29:34

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (ang. Organisation for Economic Co-operation and Development) w skrócie OECD, to organizacja zrzeszająca obecnie 38 krajów. Jej głównym założeniem jest dążenie do poprawy jakości życia poprzez współpracę gospodarczą i polityczną oraz usuwanie lub minimalizowanie nierówności na przykład w dostępie do edukacji w regionach uboższych. Polska od 25 lat jest członkiem tej organizacji i z tej okazji Poczta Polska wyemitowała nowy znaczek w dniu 16.10.2021 roku.

Czytaj dalej...
2021-10-18 13:31:27

Czy zastanawiało Cię kiedyś gdzie i kiedy powstał pierwszy znaczek pocztowy? Jeśli chodzi o samą wymianę korespondencji listownie, dzieje się to od niepamiętnych czasów. Uiszczanie za to opłat, również zostało unormowane już wiele lat temu. Po co więc stworzono ten mały kartonik, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie listu?

Czytaj dalej...
2021-09-17 17:16:56
Zastanawiałeś się kiedyś jak wycenić znaczki pocztowe? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym przedstawiamy sposoby wycen znaczków kolekcjonerskich. Czytaj dalej...
2019-07-16 07:57:09

Znaczki pocztowe to zdecydowanie najbardziej popularne walory filatelistyczne. Zazwyczaj to one przeważają w kolekcjach filatelistów i są najbardziej wartościowe. W poniższym artykule przedstawię najdroższe znaczki pocztowe świata i postaram się odpowiedzieć na pytanie: dlaczego ich cena jest aż tak wysoka.


Czytaj dalej...
2019-06-20 12:42:15

Filatelistyka to rodzaj hobby. Polega na kolekcjonowaniu wszelkich walorów pocztowych – znaczków, kopert czy całostek. Nie jest to jednak zwykłe „zbieranie znaczków”. Filatelistyka to pasja i dokładność w ich badaniu i studiowaniu każdego fragmentu przedmiotu. W obszarze zainteresowań filatelistów znajdują się nie tylko walory, które zostały wydane przez Pocztę Polską, ale także te, które pojawiły się w obiegu w innych państwach całego świata.


Czytaj dalej...
2019-06-18 06:46:36
Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.