• Blog
  • /
  • Nowości wydawnicze
  • /
  • Zmiany w pracy Poczty Polskiej w Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwestra i Nowy Rok
2021-12-19 20:30:26

Święta Bożego Narodzenia to tradycja chrześcijańska. Upamiętniają jedno z najważniejszych wydarzeń w tej religii, mianowicie narodziny Jezusa Chrystusa, uznawanego w niej za zbawiciela. Uroczystości liturgiczne mają miejsce 25 grudnia. Dzień wcześniej wierzący zasiadają do wspólnej kolacji wigilijnej czyli rozpoczynającej obchody uroczystości. Pomimo tego, że 24 grudnia uznawany jest za dzień pracujący, wiele placówek jest zamkniętych lub ma krótszy czas otwarcia. Jako, że chrześcijaństwo w Polsce jest religią dominującą, szybsze zakończenie pracy pomaga wielu osobom przygotować się do celebracji świąt.

W roku 2021 wigilia Bożego Narodzenia przypada w piątek, tzw. pierwsze święto w sobotę, a drugie w niedzielę. Godziny pracy placówek pocztowych to:

-24 grudnia 2021 roku (piątek) - czynne do 13:00, urzędy zwykle całodobowe otwarte do 14:00;

-25 grudnia 2021 roku (sobota) - nieczynne;

-26 grudnia 2021 roku (niedziela) – nieczynne.


Szopka świąteczna - kompozycja przedstawiająca miejsce narodzin Jezusa Chrystusa


Również 31 grudnia to ważny czas dla wielu osób. Tego dnia żegnamy miniony rok, aby wejść w kolejny. Wiele osób traktuje to jako czas do świętowania. Leje się szampan, odpalane są fajerwerki, a o północy ludzie składają sobie życzenia, związane z pomyślnością na nadchodzący czas. Wielu traktuje tę zmianę daty symbolicznie. Jako szanse na zmiany, nowy początek. Podobnie jak z wigilią Bożego Narodzenia, Sylwester jest zwykłym, pracującym dniem. Jednak aby umożliwić ludziom przygotowanie się do zabawy, często czas pracy jest zmieniany.

W roku 2021 Sylwester przypada w piątek, tzw. pierwsze święto w sobotę, a drugie w niedzielę. Godziny pracy placówek  pocztowych to:

-31 grudnia 2021 roku (piątek) - czynne do 14:00, urzędy zwykle całodobowe otwarte do 18:00;

-1 stycznia 2022 roku (sobota) – nieczynne.

Bardzo ważną informacją, którą podaje poczta polska jest to, że godziny otwarcia niektórych placówek, mogą być zależne od miejsca, w którym są zlokalizowane. Dotyczy to na przykład centrów handlowych i galerii, sądach czy urzędach skarbowych. Warto więc sprawdzić wcześniej czy placówka, która nas interesuje, na pewno będzie czynna. Na stronie poczty polskiej można znaleźć wykaz placówek, które rozwieją wątpliwości.Pokaz fajerwerkówZ okazji opisanych powyżej wydarzeń, powstało wiele znaczków pocztowych na całym świecie. Jeśli jesteś zainteresowany ich zakupem w korzystnych cenach, sprawdź walory związane ze  Świętami Bożego NarodzeniaNowym Rokiem czy wejściem w nowe millennium.

 

Źródła:

https://www.poczta-polska.pl/poczta-polska-obsluguje-klientow-w-okresie-swiatecznym/

https://placowki.poczta-polska.pl/


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.