Znaczki upamiętniające 350. rocznicę Bitwy pod Chocimiem zostały wydrukowane techniką offsetową. Ta zaawansowana metoda druku pozwoliła na wierną reprodukcję szczegółów i barw, zachowując jednocześnie wysoką jakość grafiki. Powstała ona na bazie obrazu Stecha i Kessela Bitwa pod Chocimiem. Każdy walor pocztowy został wydrukowany na papierze fluorescencyjnym. Format znaczka Bitwa pod Chocimiem wynoszący 39,5 x 51 mm pozwala na dość dokładne ukazanie szczegółów.
Z okazji 350. rocznicy Bitwy pod Chocimiem wyprodukowano limitowaną serię składającą się z 88 000 sztuk. Ta ograniczona ilość znaczków dodaje im wyjątkowej wartości kolekcjonerskiej, sprawiając, że stanowią one niezwykłą pamiątkę historyczną. Znaczek Bitwa pod Chocimiem będzie możliwy do zakupu w cenie 13,00 złotych.
Stech, Kessel - Bitwa pod Chocimiem
Bitwa pod Chocimiem to starcie, które przeszło do historii z powodu odwagi i determinacji polskich obrońców. To właśnie w Chocimiu w 1621 roku armia Rzeczypospolitej pod dowództwem hetmana Jana Karola Chodkiewicza, stawiła czoła potężnym siłom osmańskim.
W XVI i XVII wieku Imperium Osmańskie było jedną z najpotężniejszych potęg, a krajom Europy zagrażała ekspansja turecka. Polska stała się miejscem, gdzie zapoczątkowano obronę przed tym zagrożeniem. Bitwa była wynikiem długotrwałego oblężenia miasta Chocim przez armię turecką. Obrońcy, mimo znacznej przewagi liczebnej przeciwnika, stanęli nieugięcie w obliczu zagrożenia, broniąc polskiej granicy i wykazując heroizm.
Zwycięstwo pod Chocimiem było kluczowym momentem w historii Polski i Europy Środkowej. Oznaczało nie tylko powstrzymanie ekspansji Osmanów, ale także ugruntowanie reputacji Rzeczypospolitej jako potęgi zdolnej stawić czoła największym zagrożeniom.
Bitwa pod Chocimiem uczczona poprzez wydanie znaczka z okazji jej 350. rocznicy, to nie tylko historia bohaterskiej obrony, ale także wyraz szacunku dla tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość. Ten znaczek, ze swoją wysoką jakością druku i limitowanym nakładem, stanowi symboliczną pamiątkę przeszłości, przekazującą dziedzictwo bohaterstwa kolejnym pokoleniom.
Źródła:
https://filatelistyka.poczta-polska.pl/sklep_pl/850,1,1000007321,1,18,30